Duoti interviu

Interviu, duotas laikraščiui „Žalioji Lietuva“

Sveiki,

Esu Emilija, rašau internetiniam portalui Žalioji Lietuva www.zaliojilietuva.lt. Norėčiau Jus pakalbinti.


Atradau Jus internete. Jūs esate bhakti jogos vienuolis, aktyvus visuomenės veikėjas, Lietuvoje skleidžiantis Vedų išmintį, taip pat vienas iš „Bhaktivedanta“ religinės bendruomenės, Kauno Vedų kultūros bei Klaipėdos vaišnavų kultūros centrų įkūrėjų. Kaip viename žmoguje telpa tiek daug spalvų? Kaip Jūs viską spėjate?

Viešpats toks spalvotas, kad sukūrė tokį spalvotą pasaulį. Ir tai tik mūsų planeta. O jei jūs galėtumėt žvilgterti į kitas mūsų visatos vietas, pamatytumėt, kad mūsų Žemė toli gražu nėra tokia spalvota kaip kitos civilizacijos, besidriekiančios visatos platybėse, nutolusios nuo mūsų milijonus metų tiek materialios, tiek dvasinės pažangos atžvilgiais. Ir vis dėlto, Žemėje tiek įvairovės, kad sunku savo intelektu aprėpti, kiek spalvotos kuriančiosios energijos gali turėti Tas, kuris kūrė šį šedevrą. Aš viso labo esu lašas Jo vandenyne ir mikroskopiniu laipsniu atspindžiu Jo Asmenybės įvairialypiškumą. O suspėti galima tik vienu atveju – kada labai nori :). Noras yra – viskas yra :).

Metai
Kalba
Straipsnių albumai

Interviu, duotas laikraščiui „Savas“

Gal kiek keista, tačiau ir įdomu gatvėse sutikti šokančių ir dainuojančių indiška atributika pasipuošusių žmonių. Tai – krišnaitai giedantys Dievų vardus. Apie šį judėjimą SAVUI pasakojo Vytauto Didžiojo Universiteto psichologijos studentas Donatas Janickis.


ATSAKYMŲ PAIEŠKA

Dar mokydamasis mokykloje Donatas praktikavo krikščionybę, bet šioje religijoje jis nerado atsakymų į rūpimus klausimus. Vaikinas 11-oje klasėje net norėjo stoti į vienuolyną, tačiau visiškai atsitiktinai iš tetos gavo knygų apie Svami Prabhupada Tarptautinės Krišnos Sąmonės Organizacijos įkūrėją. Pradėjęs studijuoti vedas, susipažinęs su jų gyvenimo būdu, tapo šios religijos išpažinėju. Vedos – tai įvairūs šventraščiai, pateikiantys žinių apie visas gyvenimo sritis. Krišnos Sąmonės judėjimas ne tik religija, bet ir gyvenimo būdas. Šio judėjimo atstovai atsisako mėsos, alkoholio, rūkalų, netgi juodos ar žalios arbatos. Pačią svarbiausią vietą čia užima apeigos, meditacija, taip pat joga ir vedų kulinarija.

Kalba
Straipsnių albumai

Interviu, duotas žurnalui „Būrėja“

Trečiasis Niutono dėsnis teigia, kad kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį. Vedose ši tiesa buvo užrašyta gerokai anksčiau ir vadinama karma. Čia veiksmas nebūtinai lygus atoveiksmiui. Atpildas gali būti šimtą kartų didesnis. Tad jeigu ištiko nelaimė, verdate pykčiu arba niežti rankos ką nors sugadinti, sustokite ir nusiraminkite – už karmą esate atsakingi jūs patys. Apie tai pasakoja bhakti jogos vienuolis Donatas Janickis.



Tikintieji persikūnijimu teigia, kad visi turime karmą. Kaip ji veikia? Visų pirma reikėtų išsiaiškinti, ką reiškia žodis „karma“.

Vedose aiškinama, kad kiekvienas veiksmas – geras ar blogas – turi atoveiksmį. Kitaip tariant, žmogui atlyginama už viską, ką jis yra padaręs ir padarys ateityje. Pavyzdžiui, jeigu sutuoktinis yra ištikimas, atlieka tėvo ir vyro pareigas, jis sulaukia atoveiksmio, kuris gali pasireikšti įvairiai. Tarkime, vyrui gali sektis darbe, jis gali susilaukti gabių vaikų ir pan. Tačiau jeigu žmogus vartoja alkoholį, žiūri pornografinius filmus, rūko, apgaudinėja, įžeidinėja – tai jau yra destruktyvūs veiksmai, už kuriuos sulaukiama atitinkamų atoveiksmių. Siela gyvena daug gyvenimų, ji keliauja iš vieno kūno į kitą begalę kartų. Daugelio praeitų gyvenimų veiksmų atoveiksmiai laukia šiame gyvenime, o šio gyvenimo veiksmai sulauks atoveiksmių kituose gyvenimuose.

Metai
Kalba
Straipsnių albumai

Interviu, duotas blog'ui „Stilinga musė“

Donatas Janickis – bhakti jogos vienuolis ir aktyvus visuomenės veikėjas, Lietuvoje skleidžiantis Vedų išmintį, taip pat vienas iš „Bhaktivedanta“ religinės bendruomenės, Kauno Vedų kultūros bei Klaipėdos vaišnavų kultūros centrų įkūrėjų. O ir... tiesiog labai labai malonus, mielas, nuolat besišypsantis, proto ir kūno švara spinduliuojantis žmogus. Jo paskaitų klausau kasdien, ir tikrai kasdien. Nors ir susiduriu su nuomone, jog tai – sektantų išmislas ar idiotiški paistalai, bet tie paistalai man be galo padeda. O be to, pastaruoju metu, skaitydama įvairias knygas lyderystės tematika, pastebėjau, jog pagrindiniai principai, ant kurių laikosi lyderystė, yra būtent DVASINIAI. Todėl – Donatui Janickiui sakau didelį AČIŪ už dalijimąsi žiniomis ir – REKOMENDUOJU JUMS.

 

3 dalykai, dėl kurių gyventi gera?

Artimi mylintys žmonės.

Šventas Dievo vardas – mantra.

Duota galimybė skleisti gėrį kitiems.

Metai
Kalba
Straipsnių albumai